Haşere Kontrol Hizmeti

BÖCEK İLAÇLAMA :

Hamamböceği İlaçlaması : Hamam böceklerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Türkiye'de sıklıkla rastladığımız türleri Alman Hamamböcekleri,Amerikan Hamamböcekleri ve Oryantal Hamamböcekleridir. Bu canlıların dış görünüşlerinde farklılıklar olduğu gibi fizyolojik yapılarında da belirgin farklılıklar vardır. Bu farklar yapılan mücadelelerin uygulanmasını ve uygulama zamanını değiştirmektedir.Hamamböcekleriyle mücadelenin üç ana yönetimi vardır.Bunlar jel ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlamadır.

Alman Hamamböceği : Alman Hamamböcekleri genelde halk arsında Kalorifer böceği olarak isimlendirilir.Genelde mutfak ve restaurant gibi gıda maddesinin bol bulunduğu alanlarda yuvalansalarda her türlü ortamda yaşabilirler.Uygulamalarda her nokta titizlikle ilaçlanmalı ,ilaçlanmayan alan bırakılmamalıdır. İlk uygulamayı takip eden 17. gün ikinci uygulamanın aynı titizlikle yapılaması gereklidir.Alman hamam böcekleri genelde mutfak gibi suya yakın yerlerlerde yuvalanırlar.Alman hamamböcekleri için en zahmetsiz ve etkili ilaçlama jel ilaçlamadır.Ancak jel ilaçlama haftalık periyotlarda 3 kere tekrarlanmalıdır.

Oryantal Hamamböceği : Daha çok kazan dairesi gibi nemli ve rutubetli alanlarda yaşamayı tercih ederler.Buralar da karanlık olan kuytu kalan her bölümün titizlikle ilaçlanması gerekmekterdir. İlk uygulamayı takip eden 18. gün ikinci uygulama yapılmalıdır.

Amerikan Hamamböceği : Dış görünüş olarak Alman Hamamböcekleri 'ne benzeseler de renkleri biraz daha koyu ve erginleri biraz daha iridir.Genelde Alman Hamamböcekleri gibi gıdanın bol olduğu yerlerde yaşarlar bununla beraber kanalizasyon giderlerinde ki logarlar da onlar için uygun yaşam alanlarıdır.Bu sebeple Amerikan Hamamböceği tespit edilen alanlarda kanazilasyonlarında ilaçlanması gerekmektedir.İlk uygulamayı takip eden 14. gün ikinci uygulama yapılmalıdır.

Tahtakurusu İlaçlaması: Kan emici zararlılar oldukları için tehlikelidirler. Çok aşırı ısırılma durumu ölüme yol açabilir.Genelde yatak gibi yünlü ve kumaşlı alanlarda bulunurlar. Bu amaçla uygulamayı yaparken yün kumaşlı alanlarda yoğunlaşmalı kokulu bir insektisit kullanılmalıdır. Yün ve kumaşlı alanların daha çok dikiş bölgelerine yuvalanırlar.Uygulamaların etkinleştirilmesi için 14 gün sonra ikinci uygulamanın yapılması gereklidir.İlaçlama yapılan alanların en az dört saat kapalı tutulması gereklidir.Böcek ilaçlama için profesyonel hizmet alın.

Pire İlaçlaması : Pireler konak tabir edilen kedi,köpelk vb gibi canlıların üzerinde yaşar.Bu canlıların kanıyla beslenir.Pire tespit edilen alanlara 14 gün aralıklarla iki uygulama yapılmalıdır.İnsektisit pire larvalarının bulunabileceği yataklık , halı,kilim gibi yerlere uygulanır. İlaçlama yapılan yerlerin elektriktrikli süpürge ile iyice süpürülmesi gerekmektedir.

Hemen ilaçlama Hizmeti Almak İçin Tıklayın.